Vše o ZOOZákladní informace o ZOO Dvorec

ZOO Dvorec se nachází v Jižních Čechách, 4km od Borovan směrem na Trhové Sviny. Lesní prostředí dodává místu klid a pohodu navádějící k odpočinku a relaxaci. Za zvuků vydávající zvířata se můžete přenést do různých kontinentů .

... více na: O ZOO

Chcete se s námi spojit, zde najdete vše potřebné.

Chcete se s námi spojit? Zde najdete vše potřebné.

... více na: Kontakt

Pro média

Vše podstatné pro mediální skupiny.

... více na: Pro média

Česká asociace zoologických zahrad a akvárií

Česká asociace zoologických zahrad a akvárií, z.s., podporuje -uzákonění minimálních rozměrů ubikací pro chov velkých kočkovitých a psovitých šelem, medvědů a hyen.

Zároveň souhlasí se zákazem ranného odstavu mláďat za účelem jejich využití v tzv. kontaktních zoo, tj. zařízení bez licence k provozování zoologických zahrad , ale zoo napodobujících, pro komerční mazlení a fotografování.

V zásadě však nesouhlasíme s plošným zákazem chovu vybraných skupin zvířat, např. jedovatých hadů a velkých kočkovitých šelem, neboť ochrana proti týrání je dostatečně již uzákoněna, jen není jednotně a důsledně vymáhána.

Rovněž aktivisticky vynucený zákaz forem podnikání, jako jsou cirkusy, považujeme za současného tolerování jiných obdobných drezur - sokolnictví, jezdectví, psí agility apod., za zásadně nespravedlivý a při současném tolerování zjevného týrání zvířat v podmínkách ,,velkého" podnikání , jako  jsou halal porážky a klecový chov drůbeže, za pokrytecký.

 

... více na: CZAZA

Ochranářské projekty

Posláním zoologické zahrady je také mimo jiné podporovat živočišné druhy v přirozeném biotopu.

V důsledku stále se zmenšujícího prostoru pro život zvířat považujeme za velmi důležité zapojit se do ochranářských či záchraných projektů.

Vybrali jsme projekty ke kterým máme blízko a které dokážeme v rámci naší činnosti podporovat.

... více na: Ochranářské projekty

Shrnutí roční práce a aktivit zoo.

Zde najdete Výroční zprávy zoologické zahrady Dvorec.

... více na: Výroční zprávy

Na této stránce vás budeme informovat o aktuálním dění v zoo.

Zoologická zahrada je živý organismus ve kterém se stále něco děje.

Na svět přicházejí mláďata, dochází k opravám stávajících objektů, připravují se akce pro návštěvníky. Se změnou ročního období se mění i tvář celého areálu i změna provozní doby.

O tom všem vás aktuálně informujeme na hlavní stránce webu.

 

... více na: Aktuality