Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Email:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Tygr ussurijský (Panthera tigris altaica)

Tygr ussurijský je největší kočkovitou šelmou.

Tygr ussurijský

Pro tygry typické pruhované zbarvení v hnědé, bílé a černé barvě slouží zároveň jako maskování. Srts je hustá a dlouhá, jelikož místo kde žijí patří mezi oblasti s nízkými teplotami po většinu roku.

Jsou to samotáři, samice v období říje značkuje své území a láká samce. Pouze v tomto období trvajícím 4 - 7 dní respektuje blízkost samce. Po skončení říje ji samec opouští, samice porodí mláďata v bezpečném úkrytu ze kterého se vzdálí až po několika dnech. Vydává se na lov. Mláďata žijí s matkou až do dvou let, za tuto dobu se musí naučit lovit a přežít. Mnohdy se stává, že při křižování teritoria narazí na samce, který může některé mládě ulovit.

Největším nepřítelem této šelmy je člověk, která ji loví pro její nádhernou kůži a který zmenšuje přírodní prostor stále narůstajícím kácením lesů. V současné době žije v zajetí více tygrů než ve volné přírodě. 

 

Biotop

Vyskytuje se v oblastech tajgy, v hustých porostech okolo řek a jezer, listnatých, smíšených i jehličnatých lesích. K životu potřebuje velké území člověkem nedotčené krajiny

Potrava

Potravou tvoří jeleni, divoká prasata a jiní menší savci, ptáci nebo ryby.

Rozmnožování

K hledání partnerů a k páření dochází nejčastěji během zimy a na jaře, asi od konce listopadu do dubna. Samice se častokrát vydává sama na cesty a hledá partnera. Tygři se páří opakovaně a zůstávají po celou dobu říje pohromadě. Tygřice je březí v průměru 104 až 106 dní. Obvykle se narodí 2 nebo 3 mláďata.

Délka života

Dožívají se 15 až 20 let.

Velikost

Váha zvířat se liší od pohlaví, samice 180 kg, samec až 300 kg.Výška v kohoutku: 1,10–1,25 m.

Tygr ussurijský se v Zoo Dvorec nachází:


Adoptivní rodič

Toto zvíře zatím nemá adoptivního rodiče, buďte první!Chci být adoptivní rodič

Patroni

Veronika Vinická
Libuše Pinková
Chci být patron
TřídaSavci (Mammalia)
ŘádŠelmy (Carnivora)
Umístění v ZOOVýběh pro tygry ussurijské