Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Email:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

1. odchov bílého lva

Datum: 23.5.2017 | Zhlédnuto: 2303x

Sameček nosí jméno Mesfin (král) a samičky Asmara (spravedlnost), Dabe (zdraví), Dunia (život) a Congit (kráska). Všichni jsou k vidění ve výběhu společně s rodiči od rána do večera. Fotografie od našich návštěvníků. Pokud se vám také zdaří hezké foto, můžete nám je zaslat.


Zoologická zahrada přepisuje historii chovu lvů.

Ve čtvrtek 4. 5. 2017 byl zaznamenán dlouho očekávaný prvoodchov jihoafrických bílých lvů. Pár těchto vzácných lvů byl do zoo Dvorec dovezen na konci srpna roku 2016. Samice Tia (7 let) a samec Agi (6,5) se poměrně rychle adaptovali na nové prostředí. Páření probíhalo v polovině ledna. Samice lvů jsou březí cca 116 dní. Koncem dubna bylo již patrno, že spojení bylo úspěšné. Ve čtvrtek ráno již samice nevylezla z ubikace do výběhu, což není pro její chování obvyklé. Při první kontrole nebyly zaznamenány žádné známky blížícího se porodu. Během další kontroly před polednem měla lvice u sebe tři již očištěná mláďata. Další kontrola v odpoledních hodinách přinesla informaci o čtvrtém mláděti. Měli jsme velkou radost, protože se jedná o první mláďata těchto vzácných bílých lvů (Panthera leo krugeri) v historii Českých a Slovenských zahrad. To jsme netušili, že při večerní kontrole napočítáme mláďat 5. Lvíčata tohoto druhu se rodí bílá a mají modré oči.

Jedná se o největší poddruh lva pustinného, který rodí obvykle 2 – 3 mláďata a velmi vzácně i 4. K dnešnímu dni je mláďatům 19 dní, samice se o všech pět vzorně stará. Přirozený odchov všech mláďat je dalším velkým úspěchem v chovu lvů.

Informace o tomto úspěchu může být zveřejněna až nyní a to proto, že bylo potřeba zajistit samici klid na péči o narozená mláďata. Zaznamenali jsme, že matka občas vynáší mláďata do výběhu.


Aktuality
čec222017
Ibis posvátný
V hnízdě jsou dvě nenasytná mláďata. Rodičovské povinnosti ptáků je ...
čec152017
Pelikán bílý
Patří mezi velké vodní ptáky s rozpětím křídel 226 - 300 cm a ...
... přejít na aktuality